Prodej je uskutečňován přímo včelařem jako tzv. prodej ze dvora. Legislativní podklady, na základě kterých je umožněn prodej ze dvora:
Zákon 166/1999 Sb., veterinární zákon § 27a a vyhláška č. 289/2007 Sb., o veterinárních a hygienických požadavcích na živočišné produkty, které nejsou upraveny přímo použitelnými předpisy Evropských společenství.

■  Za malé množství medu, určeného k prodeji chovatelem v domácnosti chovatele, hospodářství chovatele, v tržnici nebo na tržišti přímo spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti, anebo k dodání medu chovatelem do maloobchodní prodejny na území příslušného okresu, se považuje množství nepřevyšující 2 tuny ročně, med nesmí být uváděn dále do oběhu.

Med je tak určen pro konečného spotřebitele a na prodej není vystaven daňový doklad nebo faktura.

V případě nespokojenosti platí možnost vrátit med v neotevřeném balení do 14 dnů ode dne jeho převzetí. Dopravu v takovém případě zajišťuje zákazník.

 

Podmínky dopravy

Odběr medu je možný těmito způsoby:

  • osobně přímo ve včelařství - ZDARMA
  • pro obyvatele Kojetic dopravu zajištuje včelař ZDARMA - vždy, tj. už od 1 sklenice
  • dopravu zajišťuje včelař za 50,- Kč při objednávce do 599,- včetně *
  • dopravu zajišťuje včelař ZDARMA při objednávce nad 600,- včetně *
  • balíkem kamkoliv po ČR za 120,- Kč (limit 10 sklenic na jednu objednávku)

 

* Platí pro obce: Předboj, Zlonín, Čakovičky, Byškovice, Neratovice, Líbeznice, Kostelec nad Labem, Jiřice, Nová Ves, Měšice, Mratín, Veliká Ves, Panenské Břežany, Bášť, Bořanovice, Pakoměřice, Sedlec, Březiněves, Obříství, Libiš, Chlumín, Korycany, Horňátky, Kopeč, Netřeba, Odolena Voda, Dolínek a Mělník.

Na možnost rozvozu medu jinam než do výše uvedených obcí se prosím dotázejte emailem nebo telefonicky.